Koraidon, een strijd- en Pokémondraak, dient in het spel als rijdier en transportmiddel. Honda heeft deze eigenschappen omgezet in een functioneel voertuig van 2,5 meter hoog en 303 kilogram zwaar, vergelijkbaar met zijn virtuele tegenhanger.
Honda past zijn zelfbalanceringstechnologie, die voor het eerst in 2017 werd gepresenteerd, toe op Koraidon. Dit ‘Honda Riding Assist’-systeem maakt het mogelijk dat het voertuig zowel op vier benen kan lopen als op twee wielen kan staan. Hoewel dit niet in de spellen voorkomt, demonstreert het Honda’s innovaties op het gebied van autonomie.
Een ander opvallend aspect zijn de beweegbare lichaamsdelen van Koraidon, die zich dynamisch aanpassen aan de snelheid om de visuele dynamiek van een Pokémondraak realistisch weer te geven.
Honda neemt afscheid van de CB1300 Super Four – Het einde van een tijdperk
Koraidon is van 7 tot 9 maart 2025 te zien in het Honda Welcome Plaza Aoyama in Tokio, maar alleen statisch, zonder rijdemonstratie. Honda’s uitgebreide uitleg over de technologieën suggereert dat Koraidon in de toekomst mogelijk actiever gepresenteerd zal worden.
Hoewel het project op het eerste gezicht lijkt op een marketingactie voor Pokémon-fans, verbindt Honda het met geavanceerde mobiliteitstechnologie. De zelfbalancerende basis kan ook in andere toepassingen, zoals assistieve mobiliteit, worden ingezet.
Of Koraidon een stap richting rijdende mech’s is of slechts een creatieve technologische demonstratie, blijft afwachten. Honda combineert speelse popcultuur met serieuze techniek en biedt een blik op de mobiliteitsconcepten van de toekomst.
Technische gegevens
- Hoogte: 2,5 meter
- Gewicht: 303 kg
- Aandrijving: zelfbalanceringstechnologie, gebaseerd op Honda Riding Assist
- Locatie: Honda Welcome Plaza Aoyama, Tokio. Stationaire tentoonstelling, zonder rijdemonstratie.
- Datum: 7 tot 9 maart 2025