donderdag 6 maart 2025

De Royal Enfield Flying Flea rijdt

De Flying Flea, de elektrische motorfiets van Royal Enfield, is op straat gespot. Het Flying Flea-project wordt ontwikkeld door een team van meer dan 200 ingenieurs, zowel in India als in het Verenigd Koninkrijk. Dit prototype is een van de eerste exemplaren die op de weg zijn gezien.

Royal Enfield neemt elektrische mobiliteit zeer serieus en heeft zelfs een speciaal merk opgericht voor hun emissievrije motorfietsen. Flying Flea werd vorig jaar gepresenteerd op de EICMA, en de eerste twee modellen, de FF-C6 en FF-S6, zouden rond midden 2026 op de markt moeten komen. De prototypes zijn al in omloop en zijn gefotografeerd tijdens een test op Europese wegen.

Royal Enfield gaat elektrisch met ‘Flying Flea’

De motorfiets heeft een unieke opbouw met een parallelogramvoorvork en een aluminium frame en achterbrug om gewicht te besparen. Ze zijn wendbaar, veelzijdig en licht, in lijn met de filosofie van het merk voor motorfietsen die vooral voor stadsgebruik zijn bedoeld. Het design is klassiek en retro, terwijl de techniek modern is; de elektromotor zou continu ongeveer 11 kW (15 pk) moeten kunnen leveren.

Traditionele uitstraling

Ondanks de traditionele uitstraling zal de Flying Flea zeker opvallen, vooral door de curieuze voorvork met vaste vorken en de twee schokdempers. Dit prototype verwijst naar de parallelogramvoorvorken die tot de jaren veertig werden gebruikt, voordat telescopische vorken in de mode kwamen. Het frame is van aluminium, met een dubbele wieg en is geïntegreerd met de batterij, die als dragend element fungeert. De tank is fictief en dient vooral als steun voor de knieën. Het zadel is eenpersoons, maar het is duidelijk dat het definitieve model ruimte zal bieden voor een passagier. De eindoverbrenging gebeurt via een riem. Opmerkelijk is dat de traditionele achterspatborden, die op de beurs in Milaan te zien waren, zijn vervangen door een achterwielkap; het ontwerp is dus nog niet definitief.

Royal Enfield gelooft sterk in dit project. De serieproductie zal plaatsvinden in de fabriek in Chennai, India, waar ook het ontwerp en de productie van belangrijke componenten zoals de motor, batterij, controle-elektronica en software plaatsvindt.

De naam Flying Flea is niet nieuw voor Royal Enfield; het betekent ‘Vliegende Vlo’ en was de bijnaam van de RE 125, een historisch model dat tijdens de Tweede Wereldoorlog werd geproduceerd. Deze uitzonderlijk lichte 125cc-motorfiets woog slechts 59 kg, waardoor hij met parachutes samen met luchtlandingstroepen kon worden gedropt. Met 3,5 pk werd hij op talrijke Europese slagvelden ingezet.

Redactie
Redactie
De redactie van Motor.nl bestaat uit alle redactieleden van MOTO73 en Promotor. Redacteuren Marien Cahuzak, Jan Kruithof, Maikel Sneek en diverse freelancers zijn dagelijks actief voor Motor.nl.

Stay tuned

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis nooit het laatste nieuws! Onze nieuwsbrief wordt iedere week op dinsdag (bij veel nieuws) en donderdag verstuurd.


Gerelateerde artikelen