woensdag 2 april 2025

Moto3 Amerika: Rueda doet goede zaken in Amerika

José Antonio Rueda heeft zijn tweede Grand Prix-zege uit drie races in 2025 behaald. Net als in ­Thailand was de Spanjaard ook dominant tijdens de Moto3-race op het Circuit of the Americas. Podiumplaatsen waren er voor Joel Kelso en Matteo Bertelle. Opvallend was de hoofdrol voor Máximo Quiles, die bij zijn Grand Prix-debuut na de start de leiding nam en uiteindelijk als vijfde over de finish kwam.

De Moto3-kwalificatie in Austin leverde een eerste startrij vol verhalen op. David Muñoz pakte de tweede poleposition uit zijn carrière. De vervanger van Collin Veijer bij het Liqui Moly Husqvarna Intact GP-team werd hij gezien als een kampioenskandidaat, maar stond na twee races nog op nul punten. Ook kwam Muñoz in opspraak nadat hij in de openingsrace in Thailand meerdere inhaalacties uitvoerde die niet door de beugel konden. Het is niet de eerste keer dat de jonge Spanjaard dit overkwam. Als straf moest Muñoz in Argentinië vanuit de pitstraat starten, waardoor hij op voorhand kansloos was. Ook in de USA scoorde hij geen WK-punten, doordat hij vroeg in de race onderuitging. De derde startplek van Joel Kelso was niet opvallend, maar dat gold wel voor de tweede positie van Máximo Quiles. De Spanjaard – die onlangs zeventien jaar werd – was tijdens de eerste races van het seizoen nog niet gerechtigd om deel te nemen aan het wereldkampioenschap vanwege zijn leeftijd. Na zijn sterke kwalificatie reed Quiles in zijn allereerste ronde in de Grand Prix aan de leiding, iets wat maar weinig rijders kunnen zeggen.

Zijn koppositie werd kort daarna overgenomen door José Antonio Rueda, die al snel een voorsprong wist op te bouwen. Rueda bleef aan de leiding en pakte een overtuigende tweede zege van het seizoen, nadat hij ook al met ruime voorsprong in Thailand had gewonnen. De Red Bull KTM Ajo-rijder heeft de leiding in de WK-tussenstand stevig in handen. De strijd om de tweede plaats ging tussen de teamgenoten van LevelUp MTA. Kelso pakte zijn eerste podium in een droge Grand Prix en Matteo Bertelle eindigde als derde. Bertelle stond in de twee voorgaande GP’s al op poleposition, maar had nog geen top-drieklassering behaald. Daarachter wist Ángel Piqueras – de winnaar van de race in Argentinië – twee Moto3-nieuwkomers achter zich te houden. Quiles toonde zich een waardige vervanger van 2024 Moto3-wereldkampioen David Alonso bij het CFMoto Valresa Aspar Team door bij zijn debuut knap vijfde te worden. Vooral door zijn aanvallende rijstijl maakte de jonge Spanjaard indruk. Álvaro Carpe – ook een rookie in 2025 – werd zesde. Nog een opvallende statistiek: alle posities in de top-acht van de einduitslag werden bezet door KTM-rijders.

Stay tuned

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis nooit het laatste nieuws! Onze nieuwsbrief wordt iedere week op dinsdag (bij veel nieuws) en donderdag verstuurd.


Gerelateerde artikelen