De transfermarkt in de MotoGP is volop in beweging, ondanks het feit dat het seizoen nog maar net begonnen is. Twee namen springen daarbij bijzonder in het oog: Toprak Razgatlıoğlu en Pedro Acosta. Honda Racing Corporation (HRC) lijkt vastberaden om zijn positie in de koningsklasse te herstellen en zet daarvoor hoog in op deze twee toptalenten.
Het Japanse merk kampt al enkele jaren met technische problemen bij de ontwikkeling van de RC213V en zoekt wanhopig naar rijders die het team terug naar de top kunnen brengen. De superconcessies waarvan Honda tot eind 2026 gebruik kan maken, bieden een extra stimulans om toptalent aan te trekken dat kan helpen bij de ontwikkeling van de machine.
MotoGP-rijder Martín vecht tegen ernstige verwondingen: herstel kan maanden duren
Toprak Razgatlıoğlu: van Superbike-kampioen naar MotoGP?
De naam van Toprak Razgatlıoğlu circuleert al lange tijd in de MotoGP-paddock. De Turkse rijder en wereldkampioen in de Superbike, wordt nu nadrukkelijk in verband gebracht met een overstap naar Honda. Met zijn spectaculaire rijstijl, gekenmerkt door extreme rempunten en beheerste wheelies, heeft hij in de Superbike indruk gemaakt met 34 overwinningen, 78 podiumplaatsen en 9 pole positions.
Ondanks eerdere geruchten over een mogelijke overstap naar de MotoGP is het nooit tot concrete onderhandelingen gekomen. Een test met Yamaha in 2023 verliep niet overtuigend, en er bestaat de indruk dat Razgatlıoğlu’s management zijn naam heeft gebruikt om de waarde van zijn Superbike-contracten te verhogen. Nu lijkt er echter serieuze interesse van Honda, mede omdat het contract van Luca Marini eind 2025 afloopt.
BMW, Razgatlıoğlu’s huidige werkgever in de Superbike, is zich bewust van zijn waarde en zou bereid zijn meer dan 2 miljoen euro per jaar te bieden, inclusief verhoogde bonussen bij overwinningen, om zijn contract te verlengen.
Pedro Acosta in het vizier van meerdere teams
De jonge Spanjaard Pedro Acosta staat onder contract bij KTM maar zou beschikken over een clausule die hem kan vrijstellen als de prestaties van de motorfiets niet aan zijn verwachtingen voldoen. Deze situatie geeft hem aanzienlijke onderhandelingsruimte, vooral gezien de onzekerheid rond de toekomst van KTM in het kampioenschap van 2026.
Acosta maakte in 2021 een spectaculair debuut in de Moto3, waar hij bij zijn tweede race meteen won en later wereldkampioen werd in zijn debuutseizoen. Na sterke prestaties in de Moto2 maakt hij nu indruk in zijn eerste MotoGP-seizoen, wat hem tot een gewild doelwit maakt op de transfermarkt.
Honda zou bereid zijn om diep in de buidel te tasten voor Acosta. Volgens berichten zou het merk hem een driejarig contract ter waarde van 10 miljoen euro per seizoen hebben aangeboden. Dit zou Honda’s vastberadenheid onderstrepen om toptalent aan te trekken, ongeacht de kosten.